Перелік експертиз

recРЕЦЕНЗУВАННЯ ВИСНОВКІВ:

Наші фахівці мають великий досвід роботи з рецензування судових експертиз. Поєднання високого рівня професіоналізму співробітників і розуміння цілей і завдань рецензування дозволяють досягти потрібного результату - скасування судової ухвали, призначення нової судової експертизи.

Незалежне виконання рецензій на судові та досудові експертизи різного виду - повне об'єктивне дослідження документа і об'єкта експертизи, виявлення неправильних формулювань в тексті висновку, розбивання висновків на основі застосування потрібних методик;

 • Виявлення недоліків експертного висновку;
 • Визначення можливих причин дачі саме таких висновків експерта в належному рецензуванню документі, які там зроблені;
 • Складання необхідного документа із завіреними належним чином додатками до нього, що підтверджують кваліфікацію рецензента.

Рецензія робиться протягом 1-7 днів, її іноді називають «експертиза на експертизу».

Рецензування висновку експерта або спеціаліста виконується коли наприклад дані неправдиві висновки експертом іншої експертної організації. Якщо є незгода з висновком, написаним у висновку якоїсь організації, то варто звернутися в іншу незалежну експертизу для рецензії на висновок. Цілком можливо, шляхом ретельного вивчення експертних матеріалів та інших документів (рішення суду, протоколів допитів підозрюваних, протоколів допитів свідків та ін.) будуть виявлені помилки або протиріччя тлумачень. Максимум наданої експерту документації дозволить зрозуміти специфіку досліджуваного об'єкта, зрозуміти етапи проведеного дослідження, виявити дотримання або недотримання методичних положень, зрозуміти правильність використання логічних прийомів в оцінці ознак і інше, що в сукупності дозволить оскаржити висновок експерта в суді.

Незалежний експерт на основі спеціальних знань і досвіду визначить коло технічних питань, які стосуються невідповідності проведеної роботи ряду покладених дій, інструкцій, рекомендацій. Ні слідчий, ні суддя, ні адвокат не володіють знаннями експерта, вони не можуть дати професійну оцінку якості проведених досліджень. Але у кожного учасника процесу можуть бути сумніви в компетентності або зацікавленості державного експерта в даній справі. Тому в разі найменших сумнівів рекомендується звернутися за рецензуванням висновків експертів і фахівців.

Які питання коректно ставити віддаючи матеріали експертиз на рецензію?

 • Чи точно слідував експерт методиці проведення експертизи?
 • Чи знайдені протиріччя між висновками експертизи та її дослідницькою частиною?
 • Чи діюча нормативна документація застосована експертом / оцінювачем при проведенні експертного дослідження?

Незалежний експерт в ході рецензування висновків експертів та фахівців, на жаль, не може повторити первинну експертизу, тому рецензія на висновки експертів і фахівців носить формальний характер. Але за допомогою рецензування можна оскаржити висновок експертизи.
Незалежний експерт може визначити, чи логічно правильно викладено матеріал, чи правильно відібраний матеріал для експертиз, чи узгоджуються висновки з результатами дослідження й інше.

Незалежний експерт не може визначити наявність або відсутність умислу в протиріччях чужого дослідження, але може вказати на порушення методики експертизи або низьку кваліфікацію експерта. Тому практика рецензування висновків експертів сприяє підвищенню рівня кваліфікації експертів всіх установ і недержавних закладів.

Позначимо деякі загальні проблеми і поширені недоліки, з якими стикаються незалежні експерти при рецензуванні висновків експертів та фахівців: 

 • Невірне обрання методик експертизи;
 • При очевидній недостатності матеріалів відсутність клопотань про надання додаткових матеріалів для дослідження;
 • Ігнорування сучасних методик експертиз;
 • Застосування недіючих або які втратили чинність нормативних актів;
 • Порушення процесуального порядку проведення експертизи;
 • Невірна оцінка ідентифікаційних ознак предметів і матеріалів;
 • Явна відсутність компетентності експерта у вузьких питаннях;
 • Порушення вимоги про перевагу в застосуванні неруйнівних методів дослідження (в будівельній експертизі);
 • Неповне, непослідовне викладення матеріалів у підсумковому документі та інше.

За підсумками роботи експерта з пакетом рецензованих матеріалів видається документ, що містить обґрунтовані висновки про відповідність або невідповідність висновків експертів та фахівців нормативам і методикам експертного аналізу. Він може служити підставою для призначення повторних експертиз і стати новим ракурсом у розгляді справи.

Рецензія, щоб оскаржити висновок експерта, видається замовнику, має статус офіційного документа доказового значення і може бути застосована в суді.

Вартість рецензування залежить від виду проведеної експертизи. У кожному разі, вона не може бути менше вартості самої експертизи.

Незалежне рецензування звітів оцінювача: на предмет виявлення грубих порушень нормативних документів:

- Вивчення звіту на предмет дотримання формальних моментів в оформленні оцінки;
- Перевірка відсутності орфографічних, граматичних та інших помилок у звіті оцінювача;
- Перевірка на дотримання відповідності висновків у звіті дослідницької частини звіту,
- Викладене вище відноситься до рецензування звітів про оцінку бізнесу, збитку автомобілю після ДТП, про оцінку квартир та інших.

Незалежне рецензування документів: суд, який призначив експертизу, не може дати оцінку і обгрунтованість висновку експерта, правильність вибору та застосування методик, відповідність застосованих методик конкретних обставин справи у зв'язку з тим, що для такої оцінки суд повинен володіти тими ж знаннями, що і експерт / оцінювач. Разом з тим, загальноприйнята форма експертного висновку не дозволяє оцінити компетенцію експерта, що виконував дослідження, в ній є інформація про освіту і стаж експерта, але наскільки він компетентний в конкретному дослідженні там не може бути вказано. Це не говорить про те, що експерт володіє професіоналізмом у вирішенні подібного роду завдань: про компетентність експерта в питаннях конкретного експертного завдання судити за даними, що містяться в експертному висновку, об'єктивно не можливо. Зробити рецензію на експертизу візьметься не всякий фахівець. Необхідно володіти навичками рецензування висновків, подібним досвідом, зуміти відстояти свою позицію при необхідності в суді.

Наші професіонали виконують таку роботу чітко і в обумовлений термін. Висновок на висновок експерта відразу ставить під сумнів об'єктивність первинного дослідження. 

Написання рецензії на судову експертизу і пред'явлення її в суді сприяє як мінімум призначенням ще однієї експертизи, або додаткової експертизи судом. Рецензія дає можливість оскаржити експертизу і згодом поставити перед іншим експертом свій перелік грамотно сформульованих питань, які допоможуть виграти справу. 

Рецензія на експертизу замовляється як правило заздалегідь, щоб у рецензента був час для докладного вивчення питання, знаходження «косяків» в укладенні та безпомилковому складанні рецензії.

Види виконуваних рецензій нашими експертами:

 • рецензія на почеркознавчу експертизу;
 • рецензія на будівельно-технічну експертизу;
 • рецензія на мистецтвознавчу або інтелектуальну експертизу;
 • рецензія на економічну експертизу;
 • рецензія на товарознавчу експертизу;
 • рецензія на технічну експертизу документів;
 • рецензія на комп'ютерно-технічну експертизу;
 • рецензія на оціночну експертизу;
 • рецензія на пожежно-технічну експертизу;
 • рецензія на землевпорядну експертизу;
 • рецензія на автотехнічну експертизу;
 • рецензія на психологічну експертизу.

Рецензію необхідно буде представити доказом у справі в суді і з її допомогою оскаржити висновок експерта, потім клопотати про призначення додаткової експертизи.

Оскаржити експертизу за допомогою рецензії - мудрий хід на стадії судового процесу.

У разі позитивного завершення справи, грошова сума, сплачена за рецензію, може бути стягнута з протилежного боку як понесені збитки.

 

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній дзвінок

Дякуємо, незабаром ми зв'яжемося з вами!