Перелік експертиз

consultantДосудова експертиза чи правильніше "досудове дослідження" проводиться з метою попереднього вирішення спірних питань, що потребують спеціальних знань у конкретній галузі науки, техніки, мистецтва або ремесел до початку судового процесу або незалежно від нього.

На відміну від судової експертизи, яка призначається судом у процесі судового розгляду, досудове дослідження, як правило, проводиться за Договором з юридичною або фізичною особою до порушення справи. Для чого це робиться? Справа в тому, що отримані в результаті виконання досудового дослідження дані можуть послужити вагомою підставою для призначення в наслідок судової експертизи. Особливо це характерно при розгляді цивільних і господарських справ, де сторонами оскаржуються ті чи інші майнові права або встановлюється розмір матеріальних збитків. У всіх цих випадках до подання позовної заяви позивачу необхідно буде підкріпити свої вимоги результатами досудового дослідження у вигляді незалежної оцінки вартості збитку. Досудове дослідження з цим завданням успішно справляється, визначивши при цьому, що також важливо, позиції сторін у спірному питанні.

Ще одна користь від результатів проведення досудових експертиз. Існують непоодинокі випадки вирішення, врегулювання спорів за результатами досудової експертизи. Таким чином виникає значна економія часу і коштів та сторонам не потрібне звернення в судові органи для їх вирішення.

Особливістю досудової експертизи є те, що особа, що проводить досудове дослідження, не володіє статусом судового експерта і на нього не поширюється вимога давати підписку про те, що він попереджений про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку, але він є фахівцем і має право дати "консультаційний висновок" або "висновок спеціаліста". Однак, в обох випадках результати дослідження оформляються у письмовій формі.

При укладанні Договору на виконання досудового дослідження необхідно пам'ятати, що для кваліфікованого дослідження та отримання достовірного результату Вам необхідно представити експертові максимум інформації про об'єкт дослідження, викласти суть проблеми, відомі і документально підтверджені обставини і факти в тій послідовності, як вони відбулися і спільно з ним сформулювати питання для дослідження. Тільки в цьому випадку результат дослідження буде об'єктивний.

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній дзвінок

Дякуємо, незабаром ми зв'яжемося з вами!